Aktualności

Artykuły

 • Portal Orzeczeń Sądu Okręgowego w Gliwicach

  Portal Orzeczeń Sądu Okręgowego w Gliwicach

  Portal Orzeczeń Sądu Okręgowego w Gliwicach

  Uprzejmie informujemy, że dnia 01 stycznia 2014 roku został uruchomiony Internetowy Portal Orzeczeń Sądu Okręgowego w Gliwicach. Portal realizuje postulat udostępniania aktualnego orzecznictwa sądów powszechnych. W ramach Portalu Orzeczeń odbywa się bezwnioskowa publikacja treści orzeczeń (wraz z uzasadnieniem) wydawanych w tutejszym Sądzie.

   

  Czytajwięcejo:
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  ulotka

  Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości w dniach od 24 lutego do 1 marca 2013 roku organizuje "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  Czytajwięcejo:
 • 24 grudzień 2013 roku dniem wolnym od pracy w Sądzie Okręgowym w Gliwicach

  W zamian za dzień 24 grudnia 2013 roku, który w Sądzie Okręgowym w Gliwicach ustanowiono dniem wolym od pracy, sąd będzie otwarty dla stron w sobotę 14 grudnia 2013 roku.

   

   

  Czytajwięcejo:
 • Spotkanie z mediatorami w ramach Kampanii „Pogódźmy się na Święta"

  Uprzejmie informujemy, iż, w związku z organizowaną przez mediatorów należących do Stowarzyszenia Mediatorów Polskich i Europejskiej Akademii Negocjacji i Mediacji ENMA Kampanią „Pogódźmy się na Święta", w Sądzie Okręgowym w Gliwicach w dniach od 2 do 4 grudnia 2013 roku istnieje możliwość spotkania się z mediatorami sądowymi. Zainteresowanym osobom mediatorzy przybliżą ideę mediacji, a także wyjaśnią korzyści jakie płyną z tej alternatywnej formy rozwiązywania sporu sądowego.

   

  Czytajwięcejo:
 • Międzynarodowy Tydzień Mediacji

  W związku z Międzynarodowym Tygodniem Mediacji, który przypada w tym roku na dni 14-18 października, informujemy, iż na terenie budynku Sądu Okręgowego w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 15 w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie istniała możliwość odbycia osobistych spotkań z mediatorami.

  Czytajwięcejo:
 • Oświadczenie Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach

  W związku z opublikowanym na łamach "Gazety Wyborczej" artykułem pod tytułem "Sąd boi się teściowej" w załączeniu publikujemy, dla Państwa wiadomości, oświadczenie Prezesa SSO Henryka Brzyżkiewicza z dnia 03 października 2013 roku.

  Czytajwięcejo:
 • EPU - Poradniki dla pełnomocnika, powoda i pozwanego

  W dniu 7 lipca 2013 r. weszła w życie nowelizacja przepisów Kodeksu postępowania cywilnego, dokonana ustawą z dnia 10 maja 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 654), która wprowadziła nowe regulacje dotyczące stosowania nr PESEL, NIP lub KRS, a także postępowania egzekucyjnego. Widząc potrzebę większego informowania społeczeństwa Ministerstwo Sprawiedliwości wydało broszury informacyjne i poradniki dla pełnomocnika, powoda i pozwanego.

  Czytajwięcejo:
 • Uwaga! Ważne zmiany w kodeksie postępowania cywilnego

  Uprzejmie informujemy, iż nastąpiła zmiana w przepisach kodeksu postępowania cywilnego.
  W myśl zmienionych przepisów kpc, strona powodowa/wnioskująca w piśmie wszczynającym postępowanie cywilne (pozew, wniosek), powinna oprócz adresów bądź siedziby stron podać również numery ewidencyjne stron/uczestników postępowania.

  Czytajwięcejo:
 • Komunikat dla mediatorów

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 16 lipca 2013 roku w Warszawie odbędzie się spotkanie mediatorów w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji "Tydzień mediacji", które zaplanowane zostały na dni 14-19 października 2013 roku.

  Czytajwięcejo:
 • Komunikat dla lekarzy sądowych

  W związku z stanowiskiem Ministerstwa Sprawiedliwości o napływających sygnałach od uczestników postępowań sądowych o braku dostępności lekarza sądowego, z uwagi na przebywanie na zwolnieniu lekarskim lub urlopie wypoczynkowym - uprasza się o informowanie każdorazowo Prezesa Sądu Okręgowego o dłuższej nieobecności w pracy.

   

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Gliwicach
Wytworzył:
Sonia Podżorska - Redaktor strony internetowej - BIP Sądu Okręgowego w Gliwicach
Opublikował:
Sonia Podżorska
Dokument z dnia:
2012-09-21
Publikacja w dniu:
2012-09-21
Opis zmiany:
aktualizacja